Menu

Blog
SK EN FR DE
stiahnuť kalendár
predsedníctva

Médiá

Tlačové centrá

Akreditovaným a registrovaným novinárom je k dispozícii hlavné tlačové centrum v Redute.

Všetci novinári, ktorí úspešne absolvovali registráciu a akreditáciu v akreditačnom systéme, majú prístup do tlačového centra v Redute (v prípade ak je to aktuálne pri danom podujatí, tak aj do ďalšieho tlačového centra).

Vstupnú kartu / badge musia novinári stále nosiť na viditeľnom mieste.

Pre aktuálne informácie o tlačovom centre a programe podujatí, sledujte prosím webovú stránku predsedníctva eu2016.sk.

Tlačové centrum v Redute

Tlačové centrum v Redute je rozmiestnené na niekoľkých poschodiach. Na prízemí sa nachádza informačný stánok. V ňom je možné získať informácie o programe, o prístupe na jednotlivé mediálne príležitosti v delegátskych zónach s obmedzeným prístupom (doorstep, tour de table a family photo), ako aj zaregistrovať sa na tour de table. Mediálnu príležitosť handshake pokrýva len host broadcaster a oficiálni fotografi slovenského predsedníctva. Občerstvenie sa tiež nachádza na prízemí.

Novinárska zóna s pracovným zázemím a technickou podporou je na prvom poschodí. Nachádza sa tu aj priestor s kabínami a oddelenými pracovnými stanicami (tzv. media booths). Miestnosť pre tlačové konferencie s kapacitou 156 miest a brífingová miestnosť s kapacitou 40 miest sa nachádzajú na druhom poschodí. Na treťom poschodí je zriadená ďalšia brífingová miestnosť s kapacitou približne 50 miest.

K dispozícii sú dve plne vybavené stand-up pozície s kamerou, mikrofónom a osvetlením. Jedna stand-up pozícia sa nachádza pred miestnosťou na tlačové konferencie a druhá v exteriéri na Námestí Ľ. Štúra. V prípade mimoriadneho záujmu budú zabezpečené dve ďalšie stand-up pozície v exteriéri. Základné služby budú poskytované zadarmo. Spoplatnené služby zahŕňajú satelitnú trasu na jednotlivé živé vstupy a doplnkové služby, ako napríklad prenájom kameramana.

Rezervovať stand-up pozície, ako aj objednať si spoplatnené služby je možné u host broadcastera na e-mailovej adrese booking@rtvs.sk alebo na telefónnom čísle +421 918 24 23 22. Rezervácia kabín a oddelených pracovných staníc bude prebiehať v informačnom stánku v tlačovom centre.

Tlačové centrum je otvorené minimálne dve hodiny pred začiatkom každého rokovania a ostáva otvorené štyri hodiny po ukončení poslednej tlačovej konferencie. Presné otváracie hodiny tlačového centra budú oznámené pred konaním podujatia na webovej stránke slovenského predsedníctva eu2016.sk.

Vybavenie v tlačovom centre v Redute zahŕňa:

 • Informačný stánok
 • 106 pracovných miest pre novinárov
 • 2 brífingové miestnosti
 • 1 miestnosť na tlačové konferencie s kapacitou 156 miest
 • 12 tzv. media booths (6 kabín a 6 oddelených pracovných staníc)
 • Kancelária host broadcastera
 • Wi-Fi (celé tlačové centrum), dátové pripojenie (v novinárskej zóne na 1. poschodí)
 • IT help desk
 • 2 multifunkčné zariadenia (tlač, kopírovanie, skener) (na 1. poschodí v novinárskej zóne)
 • Lounge zóna pre novinárov
 • Catering (permanentný coffee break a pitný režim, občerstvenie)
 • Šatňa s uzamykateľnými skrinkami 

Ďalšie tlačové centrá

Pokiaľ ide o neformálne zasadnutie ECOFIN, bude pre novinárov zriadené ďalšie tlačové centrum, konkrétne v priestoroch hotela Carlton.

Malé tlačové centrum je pre slovenských novinárov k dispozícii aj v Bruseli v priestoroch budovy Stáleho zastúpenia SR v Bruseli. Pracovné miesto s bezdrôtovým Wi-Fi pripojením tu nájde približne 10 novinárov, ktorí môžu na rozhovory využiť pripravený banner.

FOTO: Slovenská filharmónia

Dokumenty na stiahnutie

Nedávne aktuality

03.01.2017
Top výsledky tímov všeobecné záležitosti, kohézia a medziinštitucionálne vzťahy
Viac
02.01.2017
Top výsledky tímu obchod
Osobitným úspechom je úspešné ukončenie a podpis Komplexnej hospodárskej a obchodnej dohody medzi EÚ a Kanadou (CETA) na summite EÚ - Kanada 30. októbra 2016. Ide o doposiaľ najkomplexnejšiu a najmodernejšiu dohodu o voľnom obchode medzi EÚ a treťou krajinou, ktorá má kľúčový význam pre budúcu dôveryhodnosť EÚ pri rokovaniach s tretími krajinami, ako aj v kontexte budúcnosti spoločnej obchodnej politiky EÚ. Dohoda CETA má byť zároveň určitým vzorovým modelom pre ďalšie rokovania s tretími krajinami.
Viac
02.01.2017
Top výsledky tímov PSC, rozširovania či rozvojovej spolupráce
Hlavným cieľom predsedníctva v agende rozširovania bolo posilniť celkovú dynamiku a kredibilitu tejto politiky, ako aj poukázať na nevyhnutnosť jej efektívneho komunikovania smerom von i dovnútra EÚ. Za daným účelom sme zorganizovali – v spolupráci s neziskovou medzivládnou organizáciou EPC a partnermi Tria (NL a MT) – seminár, ktorého cieľom bolo zvýšiť povedomie o výhodách a povinnostiach vyplývajúcich z členstva EÚ a to nielen u kandidátskych krajín, ale aj jednotlivých ČŠ, inštitúcií EÚ, MVO, ako aj médií.
Viac
29.12.2016
Top úspechy tímov v oblasti hospodárstva, sociálnych záležitostí, práva spoločností, vedy, výskumu a kultúry
Viac
25.11.2016
Násilie páchané na ženách je jednoducho neprijateľné!
Násilie páchané na ženách a dievčatách je z celosvetového hľadiska vážnym porušením ľudských práv a jedným z najmenej stíhaných trestných činov na svete.
Viac
09.11.2016
Vyhlásenie MZVaEZ SR k zverejneniu rozširovacieho balíčka Európskou komisiou
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky víta zverejnenie rozširovacieho balíčka Európskej komisie za rok 2016 obsahujúceho hodnotiace správy vo vzťahu k jednotlivým kandidátskym štátom a potenciálnym kandidátom. Oceňujeme, že tohtoročný balíček je zameraný na hodnotenie implementácie minuloročnej stratégie, pričom posudzuje trendy v regióne v základných oblastiach, ako sú právny štát, základné práva, migrácia, fungovanie verejnej správy, hospodárstvo a regionálna spolupráca. V minulom roku zavedená metodológia správ bola rozšírená na ďalšie oblasti, čo umožnilo ešte lepšie zhodnotenie celkového pokroku dosiahnutého za ostatný rok, ako aj vzájomné porovnanie jednotlivých ašpirantov.
Viac
23.08.2016
Spoločné vyhlásenie: Ministerská konferencia k Európskemu dňu pamiatky obetí totalitných režimov
(Bratislava, 23. augusta 2016)
Viac
06.07.2016
Prejav predsedu vlády SR R. Fica v Európskom parlamente
Viac
16.12.2016
Avízo: Posledné zasadnutie Rady počas slovenského predsedníctva bude zamerané na revíziu systému obchodovania s emisiami
Viac
14.12.2016
Avízo: Predseda vlády SR Robert Fico v Bruseli na zasadnutí Európskej rady
Dňa 15. decembra 2016 sa predseda vlády SR Robert Fico v Bruseli zúčastní na pravidelnom zasadnutí Európskej rady (ER). Stretne sa s predsedami vlád krajín V4, predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom, predsedom Európskeho parlamentu Martinom Schulzom a lídrami členských krajín EÚ.
Viac
12.12.2016
Avízo: Štátny tajomník Korčok na poslednom rokovaní Európskeho parlamentu počas slovenského predsedníctva
Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo v Rade EÚ Ivan Korčok bude 13. a 14. decembra posledný krát reprezentovať Radu Európskej únie na plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu v Štrasburgu.
Viac
12.12.2016
Avízo: Rozširovanie a príprava summitu na programe ministrov pre európske záležitosti
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí bude v utorok 13. decembra predsedať Rade pre všeobecné záležitosti (GAC) v Bruseli.
Viac
06.10.2016
Bratislavský plán
Viac
22.09.2016
Slovníček SK PRES 3
Viac
22.09.2016
Prezentačné predmety SK PRES
Viac
22.09.2016
Sponzori SK PRES
Viac
19.07.2016
Závery Rady o Venezuele
Viac
19.07.2016
Závery Rady o stratégii EÚ týkajúcej sa Číny
Viac
19.07.2016
Závery Rady o Turecku
Viac
19.07.2016
Priority EÚ v rámci Organizácie Spojených národov a na 71. zasadnutie VZ OSN
Viac
+

Podľa typu

označiť všetky

Podľa dátumu

označiť všetky
od
do

Podľa témy

označiť všetky

Podľa krajiny

označiť všetky

Podľa dátumu

označiť všetky
od
do

Podľa typu

označiť všetky

Podľa dátumu

označiť všetky
od
do

Podľa témy

označiť všetky